Jak zbudować trwały i udany związek?

0
203

Relacja z drugim człowiekiem, niezależnie czy jest to koleżeństwo, przyjaźń czy miłość, nigdy nie jest nam dana raz na zawsze. Trzeba o nią walczyć, rozwiązywać konflikty, budować relacje oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. W przypadku trwałego związku to podstawa. 

Jak zbudować trwały związek?

Szczęśliwy związek to ten, który rozwija się na wielu różnych poziomach. Dobry związek rzadko kiedy opiera się na jednym elemencie waszego życia, ale spaja je wszystkie w całość. Chodzi więc zarówno o codzienne wsparcie emocjonalne, budowanie lepszej sytuacji materialnej, rozwój zawodowy, budowanie rodziny. To jednak nie wszystko — partnerami jesteście także w sypialni. Sposób postrzegania tej części waszej relacji może mieć ogromny wpływ na jej trwałość. Jeśli chcesz dążyć do trwałej i dobrej relacji z partnerem, myśl o całości tego związku, a nie tylko jednym czy dwóch jego aspektach.

Sex ma istotne znaczenie?

Sex ma ogromne znaczenie nie tylko na początku związku, ale przez cały okres jego trwania. Oczywiście na początku są motyle w brzuchu i ogromna fascynacja, która z czasem nieco przygasa. Można ją jednak rozpalić na nowo na wiele różnych sposobów. Dla niektórych par takim elementem mogą się okazać np. akcesoria BDSM. Wiele tutaj zależy jednak od potrzeb i komfortu jednej i drugiej strony. Musicie się dobrze czuć w tej intymnej sytuacji. Być może dla rozpalenia ognia wystarczy po prostu wyjść na randkę z nocowaniem poza domem, odegrać scenkę… Możliwości jest wiele. Akcesoria takie jak dildo z przyssawką mogą się okazać bardzo przydatne albo zupełnie wam niepotrzebne. Ważne, aby to, co seksualnie się między wami dzieje, było nie tylko satysfakcjonujące dla obojga, ale i komfortowe. Oczywiście, warto otwierać się na nowe doświadczenia, natomiast komfort, bezpieczeństwo, dobre samopoczucie obu stron relacji jest najważniejsze.

Sex w budowaniu relacji i trwałego związku

Sex ma ogromne znaczenie w budowaniu związku, ale i jego utrzymaniu. Pozwala poczuć ten rodzaj bliskości i więzi, którego nie daje nic innego. Dlatego tak ważne jest, aby o tym rozmawiać, otwierać się na drugą stronę, pielęgnować ten element łączącej was więzi. Nie zawsze jest łatwo. Czasami życie codzienne, obowiązki, problemy — to wszystko zniechęca i odsuwa nas od relacji intymnej, natomiast to właśnie ona często pozwala nam odzyskać balans, poczuć się razem. Sex nie jest lekiem i rozwiązaniem problemów, natomiast może dać niezwykle cenną stabilizację i wzmocnić łączącą was wieź na bardzo różnych poziomach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.